| EllysS_4019 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu de ce imi merge internetul pe telefon doar la scoala si nu si acasa sau in alta parte... imi apare la wireless "la scoala" conectat cand sunt la scoala si "in afara retelei" cand sunt acasa... dc? sad ce ar trebui sa fac ca sa imi mearga internetul si acasa? va rog ajutati-ma! Apropo am telefon cu android "ZTE Racer II"

8 răspunsuri:
| elisadaia a răspuns:

Din cate am inteles eu inseamna ca e stetat pe reteaua de la scoala cauti acasa reteaua ta si il conectezi si bagi parola ta si ar trebui sa-ti mearga

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa iti ie un router wireless.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul122 a răspuns:

Fi atenta, primul lucru carel faci inporant laughinglaughing imi dai funda

acum, te duci la un magazin de elecronice iti cumperi un router wireless, il conectezi la cablul de la internet, pe scurt (local) ii faci setarile si gata ai net, nu te ingrijora se rezolva si incerca sa vezi pote nu trebuie sa cumperi poateau vecini unul, cerele parola daa are parola,, bafta funda

| elisadaia a răspuns (pentru EllysS_4019):

Pai sper ca ai router wireless ca atunci asta e raspunsul trebuie sa iti ei unul netul merge numai in locuri in care exista semnal emis de router

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul122 a răspuns (pentru EllysS_4019):

Pai la telefon, dai la setari, cauti conectivitate, si ai o lista, unde gasesti si bluetooht si wireless si alte setari, intri in wireless dai la seacht, si daca esti in apropiere de o retea, e tio descopera, si daca ai norocul sa nu fie parolata este si mai bine, findca,

un exemplu
te-ai conectat ura! stai, (parola FUCK )
deci se conecteza siti apare o casuta unde iti cere parola, si daca o sti o introduci in acea casuta, si ai net. URAlaughing (GENIOUS)

si ai net daca nu te duci la omul ala care are routerul de wireless si cere parola, bafta funda laughing)))happyhappyhappylaughinghappy:happyhappylaughing)):

| valentino52 a răspuns (pentru EllysS_4019):

Ba da EllysS se poate dar e mult mai scump. Spre exemplu ai internet prin fibra acasa platesti 50 lei pentru trafic nelimitat, mai dai 100 lei pe un router wireless ca sa poti folosi internetul in toata casa de pe orice telefon sau laptop/tableta si sa faci trafic sa downloadezi oricat doresti tu. Altii au net pe telefon de la reteaua de telefonie mobila. Iti faci abonament de 39 de euro si ai si tu vreo 2 GB de download ce mi se pare extrem de putin daca vrei sa iei jocuri si asa. Sau daca esti pe cartela iti activezi extraoptiune de internet dai vreo 9 euro pe 250 MB. Daca depasesti netul de pe telefon esti taxat extrem de mult la Mbit am prieteni carora le-a venit factura 21 milioane, 15 milioane etc si au zis ca au folosit telefonul in conditii normale.