| EllysS_4019 a întrebat:

Aas dori si eu sa stiu de ce imi merge internetul pe telefon doar la scoala si nu si acasa sau in alta parte... imi apare la wireless "la scoala" conectat cand sunt la scoala si "in afara retelei" cand sunt acasa... dc? ce ar trebui sa fac ca sa imi mearga internetul si acasa au in alte locuri? Apropo am telefon cu android "ZTE Racer II"

Răspuns Câştigător
| Brokye10 a răspuns:

Pai depinde unde este ruterul wireless, daca ai acasa wireless trebuie configurat si cand sti sigur ca functioneaza wireless.ul atunci te conectezi la el de pe telefon. Iar in alte locuri depinde daca e prin zona un ruter wireless ca altfel nu ai de unde sa prinzi. La scoala este un ruter pe undeva de asta prinzi wireless acolo. Funda big grin?

5 răspunsuri:
| aly300 a răspuns:

laughing)

| DeyutzaDeea a răspuns:

Pai poate nu ai wireless acasa, nu-i logic?!

| cocobub a răspuns:

Ai cumva acasa wireless sau prin zona foarte aproape? daca nu de aia dca da e vreo problema am o intrebare scoala ta are wireless?

Răspuns utilizator avertizat
| cocobub a răspuns (pentru EllysS_4019):

Fff... nu stiu