| EuInsumi000 a întrebat:

Am o problema. Stau la tara si prind wireless de undeva, dar nimeni nu are wireless in zona. Sunt momente in care merge, momente in care nu merge, desi pe telefon imi apare ca-i conectat. Numele wireless-ului este Internet "numele satului" 4. As vrea sa stiu care-i treaba cu toata chestia asta. Sper ca ma puteti ajuta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cineva care are internet fix. Cand bate vantul mai tare arunca undele in toate partile.Asa mai prind si eu dar nu imi dau seama de unde vine, nefiind ninemi in jurul meu cu internet. Dar daca in celalat capat de sat e cineva cu internet fix a carui bataie ajunge si la 100 de metri, vantul arunca semnalul mult mai departe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate pe la primarie sau scoala, sau altundeva este internet fix, adica un modem wirelles cu bataie lunga.

1 răspuns: