| noone33 a întrebat:

Buna,astazi am fost sa-mi puna folie de silicon pe telefon. Am pus telefonul in buzunar si nu m-a jucat cu el pana am ajuns acasa. Cand am ajuns acasa am vazut ca incepuse sa se murdareasca si aiba o zgarietura. Am inteles de la magazinul de unde am pus folia ca vor aparea chestii de genul 48 de ore. (E prima data cand am folie la un telefon si sunt putin ca speriat +am platit 80 de lei).
https://ibb.co/23qVrqR

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Am vazut si eu standuri din alea in mall cu folie la 80 lei. Si-a luat o prietena de acolo si i-au spus sa incerce sa nu se atinga de telefon 4 ore pentru ca folia e sensibila la inceput si se poate strica daca nu asteapta. Poate fata respectiva a uitat sa iti spuna sau nu stia

9 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu stii si tu sa stergi ecranul telefonului? E plin de amprente si grasime, nu se vede nimic.

| noone33 explică (pentru Ineys):

Tocmai ce terminasem de mancat. Oricum iti multumesc ca ti-ai irosit timpul lol.

| noone33 explică (pentru Furnicuta000):

E prima data cand am telefon cu folie si aparent am primit si comentarii. Erau 2 vanzatoare si nu au spus ca trebuie sa astept 4 ore. Au zis ceva legat de 48 de ore.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru noone33):

Poti sa te duci inapoi cu ea, din cate stiu foliile au garantie

| noone33 explică (pentru Furnicuta000):

Are,dar as prefera sa vad daca alea 48 de ore fac ceva +maine sunt ocupat toata ziua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ecranul trebuie şters. Şterge-l cu un şerveţel umed sau cu un şerveţel îmbibat în apă, apoi cu un alt şerveţel uscat.

| noone33 explică (pentru anonim_4396):

L-am sters.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru noone33):

Folia de silicon e mai sensibila decat folia de plastic si sticla deci asta e explicatia

| noone33 explică (pentru Furnicuta000):

M-am prins :p