| ColoredLove a întrebat:

Azi mi-am incarcat contul Orange.Am selectat o optiune si mi-au spus sa astept mesajul de confirmare dar nu l-am mai primit.Am mai selectat si tot nu mi-au trimis, Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

te rugam sa ne spui numarul tau de telefon ca sa putem verifica.

O zi buna,

Orange Help

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Suna la 444 pentru a intra in legatura cu un consultant Orange sau du-te in orice magazin Orange shop.

| ColoredLove explică:

Am credit fix si sincer nu vreau sa imi reincarc doar pentru ca ei au o greseala sau intarzie prea mult cu raspunsul.