| BlueButterfly97 a întrebat:

Care ar fi motivul pentru care nu mai primesc notificări pe whatsapp? Nu am umblat deloc la setări, nu am oprit notificările sau ceva, pur și simplu de pe 28 luna trecută nu mai primesc notificări când primesc vreun mesaj. Am verificat la setări, notificările sunt pornite. Am dar restart la telefon dar degeaba, software-ul e actualizat, nu știu care ar putea fi motivul.

Răspuns Câştigător
| InvatamProgramare a răspuns:

Fie vreun update de software a dezactivat notificarile fie daca o perioada nu ai deschis notificarile de whatsapp (sau orice alta aplicatie) modulul de ML de la Android considera ca acea aplicatie te spam-eaza sau nu e importanta pentru tine si ii dezactiveaza notificarile. Verifica sectiunea de notificari si raectiveaza-le

2 răspunsuri:
| BlueButterfly97 explică (pentru InvatamProgramare):

A mers! Mersi tare mult. Eu verificam dacă sunt pornite notificările din aplicație, nu de la setări.

| InvatamProgramare a răspuns (pentru BlueButterfly97):

Super! Ma bucur ca ai rezolvat.