| anamariiathea a întrebat:

Ce cartela trebuie sa bag intr o tableta? Vreau sa folosesc tableta ca un telefon. Merge sa bag o cartela de Orange, cartela din telefon? Ca am incercat si nu are loc...are 3G

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

SIM-urile ( Subscriber Identity Module), din punct de vedere al marimii, sunt de 3 feluri: SIM, micro-SIM si nano-SIM. Din punct de vedere al vitezei de lucru sunt 1G, 2G, 3G, 4G si 5G (care abia se prefigureaza). Nu conteaza marimea cartelei. Sunt clesti speciali cu care se taie. Ideea este ca acea tableta suporta sau nu o cartela si ce fel de cartela este cea care o ai tu?

| dannyel86 a răspuns:

Ne spui modelul tabletei (producator si serie) si noi iti spunem daca suporta cartela sim si ce tip, dupa caz.

| Max_David_1994 a răspuns:

Poate acolo se introduce cardul de memorie. Depinde si de tableta, unele nu accepta cartela SIM. Nu toate se pot folosi pe post de telefon. Eu am avut o Allview AX5 Nano Q si se putea introduce cartela sim. Spune-mi ce tableta ai!