| Cαmeℓiα a întrebat:

Buna,cine imi poate spune daca aplicatiile descarcate de pe Samsung apps imi consuma netul(mb)?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU contează de unde descarci aplicaţiile, ci pe ce conexiune navighezi ( şi descarci ) pe net!

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi ( dacă telefonul tău are aşa ceva )!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Ori de unde ai descarca mb se consuma.Pa,pa