| EvaTramell a întrebat:

Cum pot sa deblochez un telefon?
Am Nokia 2310 si i-am bagat cod de sigurantastraight face. totul a mers ok pana sa ii blochez tastatura. Acum nu mai merge nici codul care l-am bagat si nici codul vechi. Cum sa pot sa il deblochez? Ajutati`mastraight face
funda:ddd

2 răspunsuri:
| ktlina a răspuns:

Buna! tu nu poti sal deblochezi trebuie sa te duci la reteaua la care ai telefonul( voda, cosmote etc.) si til deblocheaza ei. sper ca te-am ajutat funda?

| Master1ro a răspuns:

Salut, cel mai probabil ai introdus codul de doua ori gresit si automat daca ai introdus a treia oara codul corect nu o sa ti-l primeasca.
Daca esti sigur ca ai retinut codul nou, ci nu cel vechi, atunci procedeaza in felul urmator:
Stingi telefonul si ii scoti bateria, dupa 5 minute ii introduci bateria inapoi si aprinzi telefonul.
Acum el o sa iti ceara codul de siguranta, introduci codul pe care l-ai bagat.
Daca nu mai ti minte codul de siguranta, poti incerca aici:
http://mastercode.nokiafree.org/
http://nfader.su/