| StoicaAdRiAn a întrebat:

Am un telefon Nokia 201 Asha si fratele meu mai mic a bagat mai mullte coduri gresite si acum nu mai merge sa bag codul corect (de siguranta nu pin). Imi puteti spune si mie cum sa fac sa il deblochez?

1 răspuns:
| Goete a răspuns:

Dupa 3 ratari a codului PIN, ai 10 posibilitati de a pune codul PUK al cartelei, pe care l-ai primit impreuna cu cartela SIM. In caz ca nu il mai ai, titularul li iei telefonice se identifica operatorului telefonic al caruia apartine cartela SIM si i se faciliteaza codul PUK.
Asta in cazul in care a fost blocata cartela si nu telefonul. In caz ca e blocat telefonul, resetare