| MuntenuGeorgianaMariana a întrebat:

Buna cum pot sa-mi fac poza la o conversatie de pe whatap? este ceva aplicatie ca sa descarc?
Dau funda la cel mai ajutator raspuns love struck

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Bună.
Se numește Screen Shot șii se poate în felul următor : Apeși în același timp pe butonul de blocare/deblocare a telefonului și pe cel de ridicarea/micșorarea volumului de la telefon. Apoi te duci la galerie și îți apare acolo poza.
Sau. descarci o aplicație de pe Magazin Play pentru screen shot.
Baftă.

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Poza la ecran este numită screenshot, iar ea se face de pe diferite butoane ale telefonului tău. La majoritatea se apasă pe butonul de stingere/aprindere al telefonului+ butonul de revenire la meniu (poţi lua exemplul samsungului s3/4/5). Spune ce telefon ai ca să-ţi spun pe ce apeşi.

| Innsbruck a răspuns:

Pe butonul care se inchide telefonul si volumul in jos sau sus, apesi pe amandoua in acelasi timp.