| Tweety_5554 a întrebat:

Ajutati.ma si pe mine cu ceva:Am o poza si vreau sa tai jumatate din ea.
Cum fac, am photoshop si photoscape, Imi explicati va rog?

FUNDA pentru cel mai ajutator raspuns!

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

In photoshop procedezi asa:
In partea stanga este intrumentul Crop tool, dupa ce ai ales acest instrument delimitez zona care vrei sa ramana din poza, pe urma click dreapta si apasa Crop.
Daca cumva nu ai taiat bine, poti reface imaginea tastand Ctr Alt si Z.

| Tweety_5554 explică (pentru evenso):

Stanga jos sau sus?

| evenso a răspuns (pentru Tweety_5554):

La mine mai sus, vezi in imagine:

http://i.imgur.com/5nElIRz.jpg

4 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Te-as ajuta cu mare placere doar ca nu ma pricep. Deschide poza in paint... te poti juca si acolo putin cu poza. Dar salveaz-o de 2 ori ca nu cumva sa o tai gresit happy

| Cubin_Simon_1996 a răspuns:

Http://www.pizap.com/pizap.php?width=1280 sau http://pixlr.com/express/
Alegi poza si dai crop.....cred ca te descurci