| Andreeamiruna67 a întrebat:

Buna,cum sa fac sa nu-mi mai apară in bara când am locația pornita pe iPhone?

1 răspuns:
| anonym2024 a răspuns:

Dacă dorești să dezactivezi afișarea indicatorului de locație în bara de stare a iPhone-ului atunci când locația este pornită, urmează acești pași:

Deschide Setările:

Accesează aplicația "Settings" pe iPhone-ul tău.
Mergi la "Privacy" (Confidențialitate):

Caută și apasă pe opțiunea "Privacy" în lista de setări.
Alege "Location Services" (Servicii de localizare):

În interiorul meniului "Privacy", vei vedea opțiunea "Location Services". Apasă pe această opțiune.
Dezactivează "Share My Location" (Partajează locația mea):

În interiorul meniului "Location Services", poți dezactiva opțiunea "Share My Location" dacă este activată. Această opțiune poate să fie afișată sub formă de comutator care poate fi setat pe poziția "Off".
Dezactivează indicatorul de locație pentru aplicații individuale:

În continuare, poți alege să dezactivezi locația pentru anumite aplicații care o utilizează. Derulează în jos și vei găsi o listă de aplicații care au acces la locație. Poți seta opțiunea pentru fiecare aplicație în parte, în funcție de preferințele tale.
După ce ai dezactivat "Share My Location" și ai ajustat setările de locație pentru aplicații, indicatorul de locație din bara de stare ar trebui să nu mai fie afișat atunci când locația este activată.

Menționez că dezactivarea funcției "Share My Location" va împiedica, de asemenea, partajarea locației tale cu prietenii și familia prin aplicația "Find My" (Găsește-mă) sau alte funcții similare. Asigură-te că înțelegi implicațiile și ajustează setările conform preferințelor tale.