| LiNnAfLy a întrebat:

d o saptamana am un Vodafone smart mini si nu imi mai functioneaza senzorul, adica daca vreau sa se intoarca tastatura sau la vreun joc nu merge si nu stiu ce sa putea sa.i fac...

4 răspunsuri:
| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

Poate ai dezactivat optiunea pentru rotire automata

| ionutiaz95 a răspuns:

Incearca sa il resetezi, din cate stiu eu are Android sau poate ma insel i-ar daca nu merge si e in garantie il duci la o reprezentanta Vodafone si ti-l face gratis(garantie).

| LiNnAfLy explică (pentru ionutiaz95):

Da are android 4.1 (jelly bean) cum sa il resetez? ...si mi se pare ciudat ca dupa o sapt sa nu mai mearga si fara sa il scap jos sau sa dezactivez cv de prin el

| Borfas_George_1994 a răspuns:

Bai frate eu nu pot sa inteleg dc unii vorbesc dar nu stiu despre ce e vorbawinking de fapt telefonul Vodafone smart mini are problema asta din fabrica asa e el facutwinking poti doar sa il inchizi apoi sa il deschizi si senzorul va merge cam o ora 2 apoi iar nu mai merge...e un defect de fabrica si daca se duce cu el la service nu ii face nmc :-s