| berlin a întrebat:

Buna e bine sa ai un antivirus pe telefon mobil cand intri pe internet?

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea ca antivirusul pe telefon nu face nimic. Am Bitdefender cu licenta si am intrat pe un site virusat fara sa ma atentioneze sau sa-l blocheze. A trebuit sa reseteztelefonul si sa-l devirusez la un atelier.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, dar dacă nu intri pe pagini cu conținuturi pentru adulți sau pe jocuri ce necesită să le piratezi nu vei avea nevoie de antivirus.

| berlin explică (pentru OnuOnulică):

Pai si daca iau virusi de pe net doar navighez trebuie sau nu antivirus?

| OnuOnulică a răspuns (pentru berlin):

Nu-ți trebuie antivirus dacă doar intri pe site-uri care nu au viruși.

| Idkidk a răspuns:

Ai nevoie de Antivirus, pentru că, mie mi s-a virusat telefonul, apropo antivirusul 360 Security, e virusat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Idkidk):

Ete fleosc! Il am de un an si nu am probleme.

| Idkidk a răspuns (pentru darrio2007):

Şi eu l-am folosit cam un an, la mine e virusat!

| darrio2007 a răspuns (pentru Idkidk):

Si ce probleme aveai? Daca spui ca e virusat.

| Idkidk a răspuns (pentru darrio2007):

Prima oară mi s-a închis telefonul, şi arăta doar sigla de deschidere pe ecran, şi nu se deschidea, am rezolvat apăsând 30 secunde pe buton, apoi a început să intaleze aplicaţii singur, fără să vreau eu, şi noaptea se deschideau şi începeau să cânte, şi aseară mi s-a întâmplat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Idkidk):

Al meu in nici un caz nu face de-astea.O zi buna!

| Idkidk a răspuns (pentru darrio2007):

Eşti norocos!

| eudoareuu a răspuns (pentru Idkidk):

Chiar e virusat? Eu il folosesc de mult si nu mi s-a intamplat nimic.

| Idkidk a răspuns (pentru eudoareuu):

Da chiar e virusat, telefonul meu e varză de virusat, un antivirus bun este Avira.

| notefree a răspuns:

Nu neapărat
Daca vrei protecție instaleazăti avast iti va cere permisiunea sa blocheze un site plin de virusi daca intri pe site-uri mai neadecvate

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Da, ai nevoie...dar depinde pe ce site-uri te uiti.

Daca te uiti la filmele po**o, da, vei avea, pentru ca au foarte multe multi virusi...nu site-ul in sine, ci, reclamele pe care le accesezi inevitabil...

Sa fim seriosi, toti se uita la acest tip de,, filme"winking... avand in vedere ca Romania e pe locul 19 pe un anumit site de filme po**o...ce sa mai zici? laughing

Sau daca de exemplu iti downloadezi,, aptoide" sau,, mobogenie" (cele mai des folosite aplicatii pentru downloadarea jocurilor free), ai nevoie! Pentru ca au foarte multi virusi...pe langa aplicatia in sine, au virusi si jocurile de pe site-urile de genul.

Funda?