| ChristinaGM a întrebat:

Ieri mi.am cumparat un telefon si nu imi merge internetul. Trebuie sa activez ceva? Am avut pe cartela 50 MB dar s.au terminat si mi.am reincarcat doar internet si nu merge si nici de pe pc pe telefon nu merge, imi scrie "retea indisponibila" Am inteles de la cineva ca trebuie sa sun la un nr si sa vorbesc cu un operator, dar eu vreau sa stiu de ce nu merge internetul. happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce operator ai?

| ChristinaGM explică (pentru Salontanul):

Orange, dar in alt mod nu pot? trebuie sa sun?

| Salontanul a răspuns (pentru ChristinaGM):

Uite aici (s-ar putea sa se potriveasca):
https://www.orange.ro/....../iq/637742
Era bine daca stiam si ce telefon ai.

| ChristinaGM explică (pentru Salontanul):

Am Allview P6 Quad si am vorbit cu un operator dar m.a pus sa sun la alt numar pentru ca nu imi putea face setarile pentru telefonul asta.

| ChristinaGM explică (pentru Salontanul):

Multumesc oricum..nu pot sa rezolv.

| Salontanul a răspuns (pentru ChristinaGM):

Mersi si eu pentru funda.

7 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a configura accesul la internet pe telefonul tau, iti recomand sa urmezi pasii de aici:
http://www.orange.ro/......din_src/1. Daca nu reusesti sa configurezi telefonul urmand acesti pasi, te rog sa consulti informatia de aici:
http://www.orange.ro/help/care_sunt_setarile_de_internet/iq/33122/din_src/1

Cu prietenie,
Orange Helper

| elisadragutzica a răspuns:

Pentru ca trebuie sa suni la operator sa ti-l instaleze