| Lazar_Denis_Gabriel_1980 a întrebat:

Imi poate spune cineva daca Samsung galaxy j5 2017 este rezistent la apa?

3 răspunsuri:
| iDarkness a răspuns:

Nu, telefonul nu este rezistent la apa.

| VSC10 a răspuns:

De fapt, telefonul are o rezistenta la apa si praf dupa un standard IP mai mic decat IP68, daca nu ma insel IP58. Merge la o ploaie usoara, nimic mai mult.

| Drew_Edi_2002 a răspuns:

Nu este rezistent! Am scăpat telefonul în râu și s-a blocat touchscreen-ul. După mi-am luat altul și l-am scă pat în WC și s-a înegrit ecranul. Dar nu-ți pierde speranța! Exista huse pentru telefoane cu care poți intra la apă și poțo face chiar si selfie.