| Grigor_Emil_1911 a întrebat:

Buna m-am decis sa cumpar un telefon folosit cateva luni care insa mai are garantie de la Orange.
Intrebarea mea este daca in viitor voi avea probleme cu telefonul o sa am nevoie de proprietar sa vina cu mine la Orange sau pot merge doar eu singur cu garantia lui?.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă îţi dă Certificatul de garanţie + Bon fiscal + Factura, NU mai ai nevoie de proprietarul iniţial!

Dar, NU discutăm de "garanţia pe viaţă" - aceea se acordă EXCLUSIV titularului ( proprietarul iniţial ).

Discutăm de garanţia obişnuită de 2 ani!

3 răspunsuri:
| Lysander a răspuns:

Ai nevoie de propietar, el este trecut pe garanţie şi în baza lor de date.

| Grigor_Emil_1911 explică:

Dar daca ma duc cu proprietarul la Orange, nu pot sa il trec pe mine sau ceva de genu sa nu ma complic cu proprietarul initial?

| Grigor_Emil_1911 explică:

Da la garantia de 2 ani ma refer si eu deci am nevoie de cele 3 indicate de tine si zici ca e ok. mersi mult happy