| ArthurWarner a întrebat:

Mi-am cumpărat un Samsung A51 si cand am încercat să sun pe cineva si sa vorbesc prin casti persoana nu a auzit nimic. Căștile nu au microfon dar pe vechiul telefon care este tot Samsung ( J5 2017) merg foarte bine. Ce pot sa fac? Este vreo setare pe care trebuie să o activez? Multumesc în prealabil!

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Nu, dar sincer, e clar ca microfonul de telefonie nu mai merge
incearca si microfonul de speaker, adica, in apel pune-l pe spaker sau filmeaza cu sunet
... sunt diferite microfoanele de speaker vs telefonie

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Sigur... DA-L INAPOI!
e clar ca e dus

| ArthurWarner explică (pentru JicaContra):

Tu ai pățit asa ceva la telefon?

| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu cum puteai vorbi pe celalalt telefon, cu castile, daca nu au microfon.