| Alex_Exa_1998 a întrebat:

oameni! happy De curand mi-am resetat telefonul si bineinteles a trebuit sa imi reinstalez toate aplicatiile avute, printre care si Facebook + messenger. Insa nu se mai instaleaza. De fapt, imi arata ca se instaleaza, il las asa cateva minute si se inchide telefonul. Ce e de facut? Am telefon Motorola sad

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Instaleaza dupa google play.
daca instalezi versiunea de faceb si messenger si daca nu ai cel putin 2gb ram pe tel, o sa iti mearga foarte greu si consuma multe resurse. ocupa vreo 250mb.
eu iti recomand sa instalezi Facebook lite. nu iti trebuie messenger. si ocupa 5mb. si merge superr.

| Zaygon a răspuns:

Verifica conexiunea la internet si daca tot nu merge descarca apk-urile de pe internet si pune-le cu un cablu de date si instaleaza-le manual.

| Dobrinx a răspuns:

Daca nu ti le mai instaleaza, cred ca este necesara o repunere de soft, dar nu sunt sigur in totalitate, poti sa intrebi asta la un service de telefoane. Mai asteapta raspunsuri, bafta :*