| Anailyn a întrebat:

Saptamana trecuta am scapat telefonul pe scari si s-a stricat. E Samsung J5. Cand am fost cu el la un magazin sa il repare, mi-a spus ca ma costa 400 lei( 350 display si touch si 50 montaj).
Telefonul nu este crapat, doar imaginea este neagra si cand il deblochez se vede pe cateva parti din poza de pe ecran. Care sa fie dus? Touch sau display? e nevoie sa le schimb pe amandoua deodata sau le pot cumpara separat, si in total as iesi la 250 lei?
Multumesc de ajutor!

2 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Mai mult de 200 de lei nu e. laughing Asta e ţeapă, e foame mare în România, csf. Mai sunt şi alte gsm uri în oraşul tău unde o să-ţi ceară mai puţin.

| AdrianCov a răspuns:

Prețul este corect aproape.
Ținând cont ca trebuie chinuit display-ul, cauta pe net și vezi cat e unul, ulterior cauta un touch-screen, la fel...prețul relativ este ok.
Nu le poți schimba ulterior, doar deodată, deoarece se da jos touch-ul (sticla sparta), se schimba display-ul și înapoi se pune touch-ul, care fiind spart clar nu se mai poate pune.

Deci omul are dreptate, trebuie amândouă deodată, prețul e undeva la 400 lei.
Mi-am schimbat și eu un touch odată cu 170 lei, la mine nu era și display-ul.