| sTe24092004 a întrebat:

Buna seara! Am o problema cu microfonul! Adică nu se aude ok când îmi pun telefonul pe speaker sau vorbesc pe videocal. Țin sa menționez ca eu aud, dar cealaltă nu aude... Am încercat sa vad care e treaba și cu wat's app ștergând memoria cache și am verificat dacă este permis microfonul. Și încă ceva. Și pe apel dacă pun pe speaker, tot asa. Persoana cealaltă nu aude! Oare puteți sa îmi ziceți care e cauza si dacă sa îl duc la un service? Dau funda.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și tu auzi la fel de bine indiferent dacă e pe speker sau nu?

| sTe24092004 explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru sTe24092004):

Complicat așa, service-ul e soluția

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este defect telefonul du l in servis sa il repare ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cred ca difuzorul telefonului este ori defect ori dezlipit cazut, daca este defect sau doar dezlipit vor vedea i n servis unde il vor schimba daca este defect sau il vor re lipii pe acesta original inapoi cum era.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca problema este pe telefon si la telefon poti vorbi, atunci verifica setarile microfonului in aplicatia folosita.
Daca problema este pe calculator, atunci verifica daca microfonul este conectat la mufa potrivita, daca nueste pus pe "mute sau are volumul redus, sau cu un alt microfon.

Daca nu e nici unul din cele de mai sus, atunci vorbeste cu un service-man.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sierra 1 dai niste raspunsuri de ...de ce nu vezi si tu ca scrii numai tîmpenii, retrage te daca ai alzheimer, numai sta sa consumi timpul degeaba pe TPU, m ai si blocat ca sa nu i ti pot scrie.Au plecat oameni valorosi de aici mergi si tu după ei.