| mircea22 a întrebat:

Buna seara. Am un Xiaomi redmi note 10 s și când scriu un mesaj, nu scrie litera ț. Nu i-e frate? Așa scrie, ce e de făcut?

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Dai cu el de pamant, mama ei de chinezaraie prapadita big grin

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum poti scrie si fara diacritice un mesaj ca toata lumea intelege nu trebuie sa pui ț ș ă, este usor de inteles, asta sa fie toata problema telefonului, mai joaca te cu el ca o sa desoperi si diacritice, succes.

| NLS a răspuns:

Ce tastatura folosesti?
Ai setat-o pe limba romana?
Celelalte diacritice sunt in regula?

| untu a răspuns:

Apasa butonul T indelung apare sertaras cu litere si acolo e Ț!

| 1997onur a răspuns:

Frate nu știu.

| literallythesamebruh a răspuns:

Încearcă să schimbi tastatura (care ar trebui să fie de la Google în mod normal) cu cea de la Microsoft sau Samsung.

| iDarkness a răspuns:

Draga domn, daca de atata lucru nu sunteti in stare, nu meritati un smartphone pe mana. aplicabil si pentru BrizBriz