| Dee68 a întrebat:

Bună seara.

Primesc un IPhone 4s din Japonia (de la tatăl meu) și cică merge doar pe Orange.
O să meargă decodat în românia ca să meargă toate rețelele? mulțumesc :*

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Din pacate, Orange decodeaza doar telefoanele comercializate in magazinele noastre din Romania.

O zi buna,
Orange Helper

| Dee68 explică (pentru OrangeHelper):

Mulțumesc pentru răspuns Orange. Nu știu de unde a fost cumpărat. Mai am unul pe alb adus din aceeași țară, dar nu am această problemă. Merge orice rețea.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut Dee68,

Daca telefonul a fost achizitionat din reteaua Orange Romania iti recomandam sa incerci decodarea prin intermediul contului tau de pe orange.ro, urmand pasii din urmatorul tutorial: http://oran.ge/1dzDYPa.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| Costin_Stefan_M._1999 a răspuns:

Daca e codat pe Orange Romania, da merge