| octav005 a întrebat:

Un amic de-al meu a cumpărat acum jumate de an un Samsung j3 2017.
Problema este ca unele cabluri nu incarca. Si unele se misca rau din mufa de la telefon. Cred ca am încercat vreo 15 feluri de cablu cu mufa micro USB. Din care unul sau doua au funcționat și alea se mișcau din mufa.

Care ar fi problema?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Probabil e mufa slabita. Mers la service si se rezolva cu pana in 100 de lei. Sau la magazin cu garantia daca prin ceva sansa a fost nou.

| octav005 explică (pentru Wr3nch):

Tel este luat la mana a doua.

| Wr3nch a răspuns (pentru octav005):

Atunci clar service si il rezolva.

| zilog a răspuns:

Sa ia un spray cu aer comprimat si sa sufle mufa.
sa ia un sray cu alcool izipropilic si sa sufle mufa. si sa incerce
apoi sa ia un spray WD-40 nu altceva sa dea in mufa sa astepte 3 ore si sa incerce.
Apii sa arunce toate cablurile care nu sunt originele la gunoi si sa folosesca doar cabluri originale Samsung pe care sa dea minim 40 lei
si nicidoata dar nici măcar o singură data să nu mai bage vreun calbu pe care nu il cumpără de la Samsung si la care nu are acte ca este original

cablurile originale chiar daca ele merg perfect trebuiesc schimbate cu altele noi noute din 3 in 3 luni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbare de port usb

| darrio2007 a răspuns:

Mufa de la telefon e problema. Ar fi trebuit sa stii si tu asta.