| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara!

Vă pricepeți la telefoane? Un prieten de al meu are un Xiaomi Redmi Note 10 pro cumpărat de 2 luni și de 4 zile telefonul nu mai intră în ecranul de pornire, când îl aprinde apare logo-ul de la Xiaomi și stă așa în loc și după 20 de secunde se stinge și dacă îl porneștie stă încă 20 de secunde aprins cu logo-ul și după se stinge iarăși. Menționez că a descărcat 4 jocuri cu hack de pe internet și se teme să nu-i fie virusat.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil sa fie virusat, dar la fel este posibil si sa nu fie incarcat bateria (contact imperfect sau incarcator defect!
In orice caz, sa verifice si cu un alt incarcator, iar daca nici asa nu merge, atunci trebuie dus inapoi in garantie.

P.S.
Daca ar fi virusat, atunci o resetare de fabrica ar rezolva problema, DAR s-ar putea sa scoata din garantie.
Garantia nu stiu daca este si pentru incarcator, dar la nevoie se poate folosi si alt incarcator.
.

| SamsungElectronics explică (pentru Bula):

Incarcătorul nu are nici o problemă, telefonul încarcă complet, numai nu intra in ecranul de pornire.

| Wr3nch a răspuns (pentru SamsungElectronics):

Sa faca un hard reset, este tutorial pe YT.

| literallythesamebruh a răspuns:

A intrat în bootloop, mai exact. O resetare din fabrică rezolvă problema.