| Carasin a întrebat:

De ce cand sting telefonul mi se stinge wifi (Xiaomi redmi 8) si nu nu am economizor de baterie?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si eu tot redmi 8 am dar mie nu mi se stinge wifi, mai fa i actualizari telefonului.

| Carasin explică (pentru CristiDinBucuresti):

I le-am făcut pe toate

| anonimg a răspuns:

Cand opresti un telefon, automat i se opreste toate functiile. Eventual mai poate fi activa alarma (daca ai setat-o sa functioneze si dupa oprirea telefonului).
Dar daca vorbesti doar de blocarea (inchiderea) ecranului, atunci wifi trebuie sa functioneze si cu ecranul blocat. Dar si aici, unele aplicatii nu mai functioneaza pe wifi daca blochezi ecranul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intră în Setări>Wifi si indeva in dreapta sus e butonul ala de meniu (cel cu 3 puncte). Dai acolo și dai pe Avansat. Apoi cauti unde scrie "Menține wifi activ..." si ca sa nu ți se mai oprească wifi cand opresti ecranul, selectează "întotdeauna"

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau in loc de butonul ala cu 3 puncte poate iți apare butonul cu rotița aia ca la setari, depinde de la telefon la telefon.