| cornelmarius a întrebat:

Un prieten are un pc si nu stie ce are, se aprinde o secunda si apoi se stinge la loc cateva secunde si iarasi se aprinde si tot asa,. ce ar putea sa aiba? Multumesc!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Windowsul,tastatura e buna, mausul de ce spun pentru ca am patit-o si eu din cauza asta, dar cred ca e de la windows acel restart de la blaca daca era nu se deschidea, instaleaza windows din noi e doar 30 de minute nu-i mult asta la xp

| K0sti a răspuns:

Placa de baza!

| 2Low a răspuns:

Unitatea/Monitorul?

| cornelmarius explică (pentru 2Low):

Unitatea!

| 2Low a răspuns (pentru cornelmarius):

3 lucruri pot genera acest lucru:

1.Condensatori umflati pe sursa.(o alta sursa)

2.Sectoare rele fizice sau logice pe HDD (Sa incerce o scanare a HDD-ului cu HDD Regenerator v2011.)

3.Sistemul de operare (Windows-ul) este corupt (lipsesc fisiere importante ale acestuia);

Sa faca prima data o scanare a HDD-ului si sa vada daca are sectoare rele.
Daca nu, atunci poate sa instaleze un alt sistem de operare si daca nici atunci nu, atunci 1.

Succes.

| 2Low a răspuns (pentru 2Low):

+ ar putea sa se supraincalzeasca sa nu mai faca fata ventilatorul.
Si aceasta este uneori o cauza.
Sa desfaca unitatea si sa curete tot!

| cornelmarius explică (pentru 2Low):

Multumesc!

| 2Low a răspuns (pentru 2Low):

+ Sa mearga la un magazinIT si sa cumpere pasta termoconductoare ce trebuie pusa pe procesor, adica sub ventilator.

| 2Low a răspuns (pentru cornelmarius):

Cu placere.
O seara buna!

| Seigy a răspuns:

Poate sursa sa e pe duca.

| Gratielaaaa a răspuns:

Trebuie schimbat windows-ul sau in cel mai rau caz, e pe 'duca'.