| AnutzaDragutza13 a întrebat:

sora mea are un telefon nou, de cateva saptamani, nu i-a facut nimic, cand a vrut sa bage codul sa il deblocheze nu stiu cum i-a aparut butonul ala de la google pentru voce si acum nu ii mai apare tastatura ca sa il deblocheze sau macar reseteze... Ce sa faca? Tochul merge dar e blocat butonul ala de la google voce acolo in locul tasturii. Telefonul este Allview p5 life. Este la abonament. ce sa faca? Sa il duca in oras la service? Cateodata ii se stige singur. Si da, am incercat de mai multe ori sa ii scoatem baterie,sa ii dam restart si nimic. Help! Nu a cazut, nu apa, nu nimic.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faca? Ce sa faca? Sa se bucure de alegerea facuta. Aceasta este firma Allview LUCRU ROMANESC! Cat desp problema... Mergi la service cu el. O sa-i dea ei un altfel de restart fata de ce poti face tu prin a scoate bateria. Nu uita ca facand asta sora ta pierde absolut tot de pe telefon ( contacte, video, jocuri, poze ). Oarecum revine la setarile din fabrica. Inainte sa mergi la service scoate cardul de memorie.

4 răspunsuri:
| AnutzaDragutza13 explică:

Si cred ca nici sa il reseteze nu merge ca stiu ca trebuie sa bage de mai multe ori codul si dupa... Bla bla... Ce sa faca? Butonul ala de la google voce e blocat acolo, nu merge sa dau la x ul ala sau la setari... Am tot incercat pe acolo.i am scos bateria am bagat o la laoc, i am dat restart si nimic. Ce sa faca?

| AnutzaDragutza13 explică:

Am rezolvat. I l-a resetat un băiat și a fost bine ca a avut pozele și astea pe cârd și contactele pe sim-uri.Mulțumesc oricum :*

| Vlad_Sima_1999 a răspuns:

Pai spune codul prin ala de la google voice

| Gabriela_Julia_1996 a răspuns:

Daca aveti inca garantia va duceti si il reparati. Sper ca v-am fost de folos!