| Damian_Talida_1993 a întrebat:

Bună, știți cumva ce pot sa fac pentru ca datele mobile sa meargă mai repede? M-am trezit întro zi ca merg foarte greu și nu știu ce sa fac. Am Huawei Y6 2018 și sunt pe abonament la Orange.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi pe 4G. Dar depinde de semnalul din zona. Am acelasi tip de telefon.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Renunti la Orange, iti pui Digi, Vodafone sau Telekom
sau
fii atent ca toate abonamentele au limita de trafic, la modul ca iti dau 1-50G pe luna care merge la 3-4G, iar dupa ce se termina merge la 128kbps, Orange e cel mai de k.k.o. la treaba asta, 4G in sus, 4G in jos si pe luna ai 1.5G care daca te uiti la un film HD pe 4G ii consumi in 20-30 minute, cu alte cuvinte ai 4G 20-30 de minute pe luna

| Drifterx500 a răspuns:

Depinde în ce zona stai, adică dacă ești la țară și ai 3G e normal sa fie net slab, dacă ai 4G e rapid, dar depinde și de contractul tău cu Orange la opțiuni. Dacă nici asta nu are legătură atunci ai o problema cu telefonul.

| nesdfs a răspuns:

Dai pe 4 g