| anonim_4396 a întrebat:

Sunt posesoara unui Allview x4 Soul Mini, cu 2 GB RAM. Din pacate, uneori, telefonul meu se blocheaza, aceasta blocare finalizandu-se cu interfata de pornire a telefonului pe care scrie se porneste Android, iar pentru a-l repara a fost nevoie sa apelez la un service sau sa il las sa se descarce, sa il bag din nou la incarcat si sa il deschid. Intrebarile sunt:
1.Are cineva idee care sunt cauzele acestei defectiuni si cum le pot evita?
2.Cum il pot repara fara a-l duce la service sau fara a-l lasa sa se descarce?(nu ii pot scoate bateria)
DAU FUNDA SI ROG SERIOZITATE!
Multumesc anticipat pentru ajutorul oferit!

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Pai daca este vorba de software ai gasit persoana potrivita
Poti face urmatoarele lucruri
1. Telefonul este prea incarcat si iti da crash-uri de genul.IN CAZUL ASTA incearca un Wipe la setarile din fabrica.Vezi sa nu folosesti backup-uri ca probabil iti va instala tot inapoi si nu asta vrei
2. Ai un malware.in cazul asta poti incerca sa aflii care este, sa bootezi in SAFE MODE si de acolo stergi malware-ul si fisierele lui (trebuie sa le gasesti, dar daca stii cum se cheama apk-ul este usor) SAU VARIANTA USOARA, Malwarebytes de pe PlayStore
3. Poti incerca o resoftare doar ca, cu alt ROM (poate unul stock)
Daca vrei sa alegi o varianta si nu stii cum sa faci ce am scris mai sus mesaj in privat si te ajut. Funda?

| auraprisnel a răspuns (pentru Bogdan70001):

Multumesc mult! In caz ca nu o sa ma descurc o sa te contactez pe privat. Zi frumoasa!

1 răspuns: