| Cristinna_Inna_1999 a întrebat:

telefonul unei verisoare nu mai merge. Acesta este Samsung Gt C3330 si atunci cand vrea sa apese pe meniu ii apare tastaura sau la contacte tot tastatura, oriunde ar da numai tastatura. Ma puteti ajuta va rog?
MULTUMESC!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

E posibil să fie o problemă din soft sau una cu touchscreen-ul!

În primul caz se poate face "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-c3300k-champ-hard-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service ( obligatoriu în cazul 2 - probleme cu touchscreen-ul ).

Toate cele bune.

| vioreltt a răspuns:

Buna! Acest telefon trebuie resoftat sau resetat la setarile din Fabrica! Alta Explicatie nu exista!
Multumesc!