| Rares311 a întrebat:

tocmai mi-am luat un Telefon (Alcatel OT 909) si, nefiind un expert in telefoane, as vrea sa stiu unele chestii: happy

1)Cum intru pe Wi-fi? Pot sa-mi fac o retea chiar la mine in casa? daca da ce trebuie sa fac?
2)De unde as putea descarca melodii pe telefon?
3)Cum imi pun setarile pentru internet pe telefon?

Cam atat.
P.S. Nu ma pricep chiar deloc la telefoane happy. Am vazut prietenii ca tot le folosesc si m-am gandit " ia sa-mi iau si eu unu" laughing. Va rog frumos, vreau raspunsuri decente, primeste funda cine ma convinge.

Răspuns Câştigător
| HarukaAnase a răspuns:

Pentru retea wifi trebuie sa iti cumperi un router..este in jur de 100-200 de lei depinde cum le gasesti ( in magazinele de profil)
Melodiile pe telefon le poti descarca din pc prin cablu de date, sau sa le downloadezi direct de pe telefon intrant pe net si cautand sit-uri de download.
Pentru setarile internetului intri in " setari" si cauti acolo ceva gen " network settings" sau te duci la un magazin..stii " Orange shop, Vodafone etc" sau la un service pentru telefoane. Funda?

1 răspuns:
| Rares311 explică (pentru HarukaAnase):

Nici nu voiam mai mult happywinking