| MariaMariuca5 a întrebat:

Bună TPU. Acum doua zile am achiziționat un iphone 12 pro cu sănătatea bateriei 93 la suta de la un domn. Acesta mi-a spus ca display-ul a fost schimbat însă telefonul funcționează perfect. Astăzi când am vrut sa intru pe telefon touch-screen ul nu mai funcționa. Care credeți ca este problema? Și cât m ar costa o reparație?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Escrocherie.

| relian a răspuns:

laughing Daca s-a schimbat displayul, sigur o pus ceva chinazarie si de acolo si ce s-a intamplat.

Cit te costa? Cauta un display folosit, dar bun, luat de pe un iphone 12 pro, ala sigur va functiona, mai ieftin de atit nu vad ce poti gasi, asta daca gasesti.
Sau poti schimba la Apple, asta daca unde esti tu Apple are magazine, nu stiu daca in RO Apple are magazine, dar acolo unde au sunt si cervice, iar ei schimba si display.

Ori mergi la un service, autorizat Apple sau un service de care o fi, intrebi cit te costa sa iti puna un display, platesti numa dupa ce til repara si daca iti dau aia garantie, deci prima data intrebi.

Cind ai cumparat de la respectivu, functiona? Nu vad cum poate functiona o vreme apoi dintr-o data sa nu mai.
Ar mai putea sa fie cablu, na conectat bine cablu la display si miscindul s-a desprins, este si asta o cauza.

Fara sa desfaci telefonul ala sa vezi, nu poti spune sigur ce problema ar fi.
Nu mai functioneaza touch screen sau nu mai afiseaza displayul nimic?
Ambele au cablu, atit displayul cit si touch screenul, au cablkuri separate, poate de o schimbat ceva, cum am spus na conectat ceva acolo bine, ar fi o posibila cauza, ori a pus chinazarii.

Tea pacalit, asa e cand esti naiv laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Țeapă se numește. Asta pentru ca vreți sa fiți în trend pe bani putini. Ma rog, "putini". Acum ai nevoie de alți bani pentru reparații.

| AmandinaDragan a răspuns:

Te-a pacalit.

| Giulia22March a răspuns:

Bună,în cazul acesta nu este un display original.E undeva la 1.000 de lei sa il schimbi cu unul original si calitativ