| CatalinOrzan a întrebat:

Buna TPU.Am doua intrebari. 1. Daca i fac root telefonului meu (Samsung Galaxy S3 i9300) pot pune android 5.0 pe el? si 2. Exista vreo aplicatie de navigare (GPS) pentru Samsung Galaxy S3 care sa nu necesite conectiune la internet? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

1. Nu ai nevoie de root ca sa instalezi un custom rom. Dar inca nu exista niciun custom rom bazat pe 5.0 pentru S3. Dar se lucreaza la asta, poate pana la Craciun va fi unul 100% stabil.
2.Da, cauta in Play Store.

Ca sa instalezi un custom rom n-ai nevoie decat de un Cablu de date, un card de memorie si un PC. Cand se va lansa un custom rom bazat pe 5.0 il downloadezi, downloadezi ultima versiune de CWM Recovery compatibil cu S3 si fisierele Google(GAPPS). Le bagi toate pe card si apoi...dar mai bine astepti si gasesti sigur instructiuni pe site-uri ca si XDA. big grin

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Temporar nu ca nu exista asa ceva. Pe cuvantul meu de inteleg ce va grabiti asa.
2. Exista in general pe android, dar daca nu stii sa cauti(igo, sygic etc).

| MskDesign a răspuns:

Daca telefonul este in garantie nu ii face root caci o vei pierde.Asteapta pana cand update-ul va fi gata pentru modelul tau de telefon. Daca totusi vei face root fa-ti un backup.

| PavelSacultanu a răspuns:

Nu stiu