| Homer1999 a întrebat:

Am o intrebare: Ce parere aveti de Samsung Galaxy I9305 Blue 16 gb. Face bine pozele, merge bine la jocuri, chestii de-astea vreau sa stiu. Scuzati categoria :* happy

Răspuns Câştigător
| GregHouse a răspuns:

E un telefon ok. In primul rand, are MicroSIM, deci daca nu ai mai avut un smartphone pana acum care sa aiba tot MicroSIM, va trebui sa mergi la un magazin GSM si sa ti-l taie putin. Poti si singur, dar trebuie sa fii atent/a.
Diagonala ecranului de 4.8", deci destul de mare. Luminozitatea si culorile sunt excelente, iti vine sa nu-ti mai iei ochii de la ecran.
RAMul e de 2 GB, ceea ce e satisfacator, se misca foarte bine, fara lag. Memoria interna e de 16 GB, din care poti folosi cam 12 GB, deoarece aproximativ 4 GB ocupa sistemul de operare. Desigur, poti sa bagi si un card de memorie daca nu-ti ajunge, insa mai ai si Dropboxul, unde poti incarca pana la 50 GB.
Camera e de doar 8 MP, deci nu spectaculoasa pentru un telefon de marimea asta, insa daca faci setarile potrivite, pozele ies foarte bine. De asemenea, are camera pe fata de 1.9 MP si filmeaza la rezolutie Full HD 1080p.
Punctul forte al telefonului este procesorul Quad-Core Exynos 4412 1.4 GHz Cortex A9, e primul device de la Samsung care a primit procesor cu 4 nuclee. Se misca superb pentru un telefon aparut in 2012.
Ceea ce este deranjant este bateria de doar 2100 mAh, care te va tine cel mult o zi daca-l folosesti la potential maxim, jocuri, poze, filmulete, Wi-Fi pornit, clipuri pe Youtube etc. Insa daca nu este maniac/a, asa cum sunt eu, sau nu te deranjeaza sa-l incarci zi de zi, e o alegere foarte buna.
Numai bine!

3 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Este un telefon bun care face poze destul de frumoase si de clare.Merge bine si la jocuri.

| YummyDkRich a răspuns:

Ai postat asta in dragoste si sex pentru ca ai de gand sa te *** cu telefonul?

| Homer1999 explică (pentru YummyDkRich):

Doamne mare ti-e gradina si multi prosti s-ar gardul. Si apropo, de ce te-ai obosit sa dai comment-ul asta? Ca sa imi arati cat de retardat/ă esti si pana unde te duce capul. Patetic...