| Teo_Grosu_1991 a întrebat:

Buna tpu..am o intrebare ..cum deblochezi telefonul Allview viper v1, mi-am uitat parola, am incercat de 75 de ori si nu mi-a mers. Ce trebuie sa fac, ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| UzzY475 a răspuns:

Baga parola pana iti cere cont de google, daca nu ai cont de google sau nu esti conectat la wi-fi trebuie sa il duci la service.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.reduceri-telefoane.ro/hard-reset-resetare-allview-v1-viper/

http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă NU reuşeşti, atunci trebuie să mergi cu telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| MrCrunchyBiscuits a răspuns:

Hard Reset, dar ai grija mare! Ti se vor sterge toate datele din telefon. Daca mai ai nevoie de ajutor lasa raspuns.

| Teo_Grosu_1991 explică:

Nu am patern(model) am parola cu litere si nu imi apare"ati uitat parola". Singura modaliatebeste service-ul?