Întrebare recomandată | Luci88 a întrebat:

am o intrebare- de ce cand sun pe un alt numar de telefon, suna un pic si ii apare CALL REJECTED si suntem din aceiasi retea! si acel numar daca ma suna pe mine ii pot raspunde! ma puteti ajuta? scuze de intrebare! Funda X

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Vezi cum este setat la tine telefonul, daca trimite numarul sau este ascuns, poate la el are telefonul setat astfel incat respinge apelurile anonime.

| sonya a răspuns:

Buna,

Este posibil ca celelalt sa aiba optiunea de blocare a numarului activata.

Sunt programele care fac acest lucru: blocheaza numerele exacte, cele cu numar ascuns, cat si numerele care nu sunt salvate in agenda.

Ia telefonul si verifica-l din scoarta in scoarta.

Succes!

| Luci88 explică (pentru sonya):

Nu sun cu ascuns, desi ii apare ca il sun eu! apare nume tot, numai ca ii apare apeluri pierdute, si da direct Rejected

| sonya a răspuns (pentru Luci88):

Este posibil sa fie numarul tau bagat la respinse. Ai incercat si de pe alt telefon sa suni la numarul respectiv?
Sa verifici sa vada ce apeluri respinge, altfel nu iti aparea rejected.

| cυρcαкє a răspuns:

Bună happy.

Păi... Cel mai probabil ar fi că acel număr a umblat la setări sau pe undeva și poate că din greșeală a setat să-ți respingă apelul. Altceva nu văd ce ar putea fi. thinking

Pa, pa. wave

| Sebastian_Bănaru_1996 a răspuns:

S-ar putea ca pe telefonul ala sa fie numarul tau pe lista de respingere.

| Luci88 explică (pentru Sebastian_Bănaru_1996):

Si in ce setari trebuie sa intre ca sa vada? imi cer sczuze de intrebare! multumesc