| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Am o intrebare pentru voi: Cum pot face ca o persoana sa nu ma sune de pe telefonul meu? Adica stiti,cand persoana aceea vrea sa ma sune, telefonul meu sa-i "ignore" numarul de telefon si sa nu poata sa ma sune.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa nu te sune de pe telefonul tau? Pana la urma ai revenit cu picioarele pe pamant.Adica sa ii ignori apelul.Nu ai spus ce telefon ai. Exista diverse aplicatii.In telefon sau pe care le instalezi tu.Eu am Blacklist Plus la Samsung.Nu am cum sa te ajut daca nu stiu ce tel ai.Pa!

| JusTPauL a răspuns:

Ii blochezi numarul, o sa para ca-i respingi mereu apelulhappy

| Onlymeandmydog a răspuns:

Daca e un smartphone poti descarca genul de aplicatie "Call blocker", introduci numarul acolo, il blochezi, si ai facut instantaneu rost de liniste.

| saricica1 a răspuns:

Blocheaza-i nr

| maria2704 a răspuns:

Telefonul este Orange Zali.

| Ples_Aura_1972 a răspuns:

Depinde de telefonul pe care il deții.
La mine, Samsung, apas pe numar si imi apare o fereastra pe care scrie block the apelant( sau ro, blocheaza apelantul)