| Ricardo931711123 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema acum 2 zile mi s-a furat un telefon HTC One si am fost la politie in sa cei de la politie mi-au zis ca nu il pot da in urmarire fiindca mi s-a furat ziua era in buzunaru geci pusa pe banca care se presupune a nu fi furt calificat si a nu se pute da telefonul in urmarire prin IMEI.Ce mai pot face in cazul acesta? Telefonul a fost activ ieri pe un abonament/cartela de cosmote insa cei de la politie tot nu vor sa il dea in urmarire.

1 răspuns:
| AcUaMaNn a răspuns:

Te duci la magazinul unde ai facut abonamentul si il declari pierdut apoi se poate verifica prin intermediul GPS locatia acestuia.