| marcelan25 a întrebat:

am si eu o problema destul de grava, recent mi-am achizitionat un iphone3 model MB489RO si il conectez prin cablu usb la pc dar nu-mi apare nimic, nu-l recunoaste. Am intrebat pe cativa prieteni si nici ei habar nu au, ce sa fac, ajutati-ma?

Răspuns Câştigător
| user5493 a răspuns:

Deci mai intai deschizi Itunes apoi conectezi iphonul la PC si in partea de jos o sa iti apara o instiintare de genul New Hard Device dai click pe ea si in Itunes o sa ti se deschida automat ferestra de la iphone uite aici si un video care sper sa te ajute si sper ca si eu te-am ajutat multa bafta si daca mai ai vreo problema sa imi spui http://www.youtube.com/watch?v=MG1AyqF0Qm4

4 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Trebuie sa descarci Itunes de apple.com si apoi deschizi itunes si apoi conectezi iphone-ul, produslee Apple se conecteaza la PC doar prin aces program

| stlucian a răspuns:

Ai doua optiuni:
1` cablu de date defect
2`softul de recunoastere(tel defect) deca e in garantie (bon fiscal/garantie/magazin)dul la magazin apoi daca nu-ti tezolva problema LA protectia consumatorilor(si spune-le asta celor de la magazin)

| marcelan25 explică (pentru 1Q):

Da l-am descarcat, il deschid si nu stiu unde trebuie sa intru sa vad meniul telefonului,"poze, muzica, videoclipuri", nu gasesc nicaieri. explica-mi te rog

| user5493 a răspuns:

Pai du-te de unde l-ai cumparat:ori cablu e defect, ori iphone ul poate fi defect.ori cauta un program intermediar pe net pentru iphone(care sa-ti faca legatura intre iphone si pc)