| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU am un HTC desire 310 si e codat pe Orange, eu sunt plecat din tara si asi dori sa-l decodez, l-am dus aici si mi-au spus ca nu citeste codul dat de IMEI, si ca nu poate fi decodat decat in tara, Stie cineva ce as putea face sa-l decodez din alta tara?

2 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Poti sa-l decodezi cu cablul de date

| Sergiu_7165 a răspuns (pentru AKARA0):

Daca ar fi asa de simplu, dar l-am dus in Spania sa-l decodeze si imi zice ca nu se poate, daca un specialist nu poate sa-l decodeze, cum as putea eu sa-l decodez cu cablu de date?