| XcrisSSx a întrebat:

Buna,TPU! Am un samnsung galaxy fit! Azi am uitat modelul de la telefon de deblocare si mi s-a blocat! Ce as putea face in afara sa ma duc la cosmote!

Răspuns Câştigător
| Londonezul a răspuns:

Trebuie sa i dai hard reset la telefon ( sa revii la setarile din fabricatie ) http://www.youtube.com/watch?v=nV8dbWr5mLw

| XcrisSSx explică (pentru Londonezul):

Dar dispar si contactele?

| Londonezul a răspuns (pentru XcrisSSx):

Daca sunt salvate in telefon da

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce poti sa faci este sa ori sa il "formatezi", reinstalandu-i sistemul de operare de la inceput, ori ii dai un reset la telefon, cu setarile din fabrica.

Sunt zeci de tutoriale pe internet care te invata cum sa faci asta.

Sper ca te-am putut ajuta! happy

| 1707Cezar a răspuns:

Nu da hard reset sau nimic pentru ca de cele mai multe ori iti face imei-ul telefonului 000... care nu merge in Romania, fa exact asa: foloseste contul google cu care ti-ai luat jocuri si aplicati din magazin play si reseteaza-l nu ti se vor sterge contactele, aplicatiile etc doar modelul care l-ai folosit ca si cod