| Ana94 a întrebat:

Bună, TPU! Am un telefon Samsung Galaxy Core Prime şi am o problemă: calculatorul, respectiv laptop-ul, nu-mi citeşte cablul USB: Adică dacă îl bag în calculator, doar se încarcă şi atât. Ce pot face să-l recunoască? Vreau să-mi mai pun muzică pe telefon.

2 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla si ii mai dau un restart la telefon sau imi bag cardul in adaptor si apoi in cititor in laptop...

Cauta un program, scrie e pe google "Samsung pc suite" sau "Samsung pc studio"... probabil o sa mearga asa

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.Cand conectezi telefonul la laptop pe telefon iti apare conectact ca usb sau sigur iti apare ceva.
Dai pe el si acolo ai mai multe metode de conectare. Bifezi camera foto si daca nu merge sa copiezi fisiere afisezi si celelalte metode care ti le da. De obicei merge prin camera foto. Bafta