| David123david a întrebat:

Bună TPU care telefon e mai bun Nokia lumia 640 SAU Samsung galaxy core prime?

Răspuns Câştigător
| andutzu2000 a răspuns:

Stai sa îți spun cum sta treaba. Ambele au 1 GB RAM, ambele vor merge perfect in primele luni de utilizare DAR ai sa vezi ca androidul va încetini si va avea lag pe când windowsul va rula ca si pana atunci. Nu te lua după alții care nici nu au avut Windows. Eu am si iti pot spune ca nu duce lipsa de aplicații utile, cei drept nu sunt la fel de multe ca pe Android dar totuși nu vad rostul in a avea 100 de aplicații care fac același lucru. Când vei intra in ecosistemul Windows va trebui sa descoperi singur lucruri noi pe care le poți face cu device-ul tau. Dacă îți vei lua 640 vei avea o camera buna, ecran excelent, o baterie grozava si un design finut si totuși solid. Alegerea este a ta.
Sa ne spui ce ai ales.winking

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Microsoft Lumia 640 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......28ps2w.php

Toate cele bune!

| Scorpiel a răspuns:

Samsung clar, Nokia in ultimii ani a luat-o la vale rau de tot. Un avantaj destul de mare la Samsung e androidul care iti ofera numeroase aplicatii gratuite pe cand Nokia merge pe platforma windows.

| kitkat46 a răspuns:

Eu iti recomand sa cumperi un Nokia Lumia. De o suta de ori mai bun. Crede-mă. Eventual, daca ai un buget restrâns, am o cunoștință care vinde un Nokia Lumia. Nu stiu mai multe detalii, decât ca este nou. Numărul de telefon: 0761619332. Multă baftă. Poti suna oricând. Are o oferta buna din cate stiu big grin