| MembruVip a întrebat:

As vrea sa stiu ceva despre cartelele Micro-SIM. Eu am o cartela normala si mi-am luat un telefon care accepta doar MICRO-SIM. Am auzit ca se poate decupa cartela SIM, si se transforma in Micro-SIM. Dar as vrea sa stiu daca la compania de telefonie "transforma" cartela SIM in MICRO-SIM. ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, mergi cu cartela veche ( SIM normal ) la operatorul de telefonie şi ţi-o schimbă cu un Micro-SIM!

Ar trebui să fie GRATUIT, dar unii operatori ( agenţi de vânzări ) cer 10-25 lei...

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Alexgeo2011 a răspuns:

Salut, depinde de la ce retea ai cartela respectiva, ex ( Orange, Vodafone, Cosmote ), poti sa te duci la cea mai apropiata reprezentanta si acolo iti vor rezolva problema pe loc, iti vor face un micro-sim!

| Anonim969594 a răspuns:

Salut! Incearca la un GSM, Orange sau Cosmote se poate sa decupeze cartele! Funda?