| petra11 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot avea internet pe mobil gratuit si cat timp
FUNDA!

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce telefon ai!

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

Asta în cazul în care telefonul tău are wi-fi!

Toate cele bune.

| petra11 explică (pentru bursuc001):

GT-S3370 SAMSUNG
P.S imi iau unul nou cat de curand

| bursuc001 a răspuns (pentru petra11):

Sorry, dar acest model de telefon NU are wi-fi, vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_s3370-3234.php

Deci, NU poţi avea net gratuit pe el!

O zi frumoasă.

| petra11 explică (pentru bursuc001):

Pai imi pare rau dar mi-a mers netul pe el (gratuit) fara wi-fi

| bursuc001 a răspuns (pentru petra11):

Probabil că, în momentul în care l-ai achiziţionat ( la abonament ) ai beneficiat de o ofertă promoţională pe o anumită perioadă sau ai avut 100 MB trafic inclus ( spre exemplu ).

Oricum, e vorba de internet pe conexiunea de date, trafic care se PLĂTEŞTE!

| petra11 explică (pentru bursuc001):

Nu imi pare rau ai inteles gresit am vrut sa scriu:,, Merge netul dar trebuie sa ai o anumita optiune"

| AFR81 a răspuns:

Nu stiu daca exista vreo solutie asa pur si simplu. Cel mai bine intreaba'ti operatorul. Vor avea ei sigur niste oferte pentru tine.

| Barcea_Maria_1997 a răspuns:

Dies333*