| theflorinkilba a întrebat:

Bună TPU! Ce durata medie de viață pentru Samsung galaxy s8?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bunul simț ar zice să-l schimbi la 4-6 ani, producătorii zic că "ține" 10. Buzunarul tău NU stim ce zice

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ai grija de telefon in general, fara impacturi si agresiuni fizice, dar mai ales de durata de viata a bateriei, te poate tine foarte bine chiar si 5 ani. https://www.quora.com/Can-the-S8-last-4-years-or-more-years

| ReddY25 a răspuns:

Al meu are deja 3 ani(A20e)

| sammie a răspuns:

Samsung-ul fiind cel mai bun din câte știu eu poate ține până la 5-6 ani.

| DonMoldo a răspuns:

Asta depinde de tine nu are un numar fix de zile ca nu e om.

| DaniTIRB a răspuns:

Pe scurt, Samsung garanteaza minim 2 ani, acesta tine intre 5 si 7 ani.

In principiu, de la 3 ani in sus acesta necesita investitii, sa schimbi bateria, antena etc. in principiu, la 3 ani eu zic sa il vinzi deoarece ajungi sa platesti pe reparatii de 2 ori mai mult decat unul nou.