| anonim_4396 a întrebat:

Cum să prelungesc durata de viață a bateriei la Samsung Galaxy S4?

Răspuns Câştigător
| Djsjuajsjsj a răspuns:

Daca smartphone-ul are o vechime mai mare de 2 ani de la data folosirii atunci iti propun sa-i cumperi o baterie noua, una originala pentru modelul sau. Daca nu, fa urmatoarea chestie: cat il tii la incarcat nu mai umbla pe el pana nu ajunge full, si lasa-l mereu pe modul economisire energie (mergi in setari).

2 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Cand folosesti telefonul, consuma bateria pana la capat iar cand il bagi la incarcat il lasi sa se incarce full si nu il scoti in timpul incarcarii.happy

| rater1994 a răspuns:

Daca ai putea sa nu il incarci eventual peste 100%, teoretic vreau sa spun nu ai cum sa ai 101% sau mai > cand a ajuns la 100% cum a zis totusi si loreleiii nu umbli pe el (adica nu rupi jocurile pe el), cand e la 100% il scoti de la incarcat si gata.