| Vlad_Vladutz_1994 a întrebat:

Buna TPU.Ce sa aleg dintre Samsung galaxy trend plus s7580 sau Allview a5 quad? In performante care e mai bun.Multumesc

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Nu cunosc modelul s7580, dar ecranele la Samsung in general au unghiuri de vizualizare mai bune, camerele foto au culori mai bune, vad ca Allview a5 are ecranul putin mai mare, bateria putin mai mare, procesorul cu 4 nuclee, filmarea la rezolutie mai mare, 2 cartele sim, insa bateria tine mai putin in asteptare si in convorbiri si are memorie RAM mai putina. Ambele au android 4.2 care e mai bun decat cel nou 4.4 care nu lasa aplicatiile care nu sunt preinstalate sa scrie pe card (pe android 4.4 merge numai citirea cardului ceea ce blocheaza functionarea normala a aplicatiilor si e deranjant). Fara sa le cunosc, as merge pe Samsung, dar evident ca nu pot spune cu certitudine care e mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ți Samsung-ul.

| StochitaCatalin a răspuns:

Eu as merge pe Allview, are procesor quad-core ceea ce ajuta foarte mult in jocuri